Şömine Kapakları

Şömine Çıtalı Kapak

Şömine Çıtalı Kapak Açık 

Şömine Kemerli Kapak

Şömine Kemerli Kapak Renkli

Şömine Klasik Kapak

Şömine L Kapak

Şömine kapak ve imalât özellikleri:

Kapağın tuğlalı veya açık haznenin ağzına uygulanabilmesi için ilk işlem sabit kasanın yapılıp özel trifon cıvatalarla monte edilmelidir. Sabit kasanın üzerine tercihen sol taraftan menteşeli, sağ tarafta kilitleme mekanizmalı kapak uygulanır. Sol taraftan menteşeli olmasının sebebi, sağ elle odunun içeriye rahatça atılması için sol elle kapağın açılıp kapatılmasıdır.

Şöminede randımanlı bir yanma sağlanabilmesi için yakılacak ateşin kontrol altında tutulabilmesi gerekmektedir. Bu işlem içinde içeriye girecek havanın kontrol altında tutulmalıdır. Yanma havasını kapak sisteminin alt tarafından istenilen miktarda açılıp kapanan hava giriş kanallarından sağlanmaktadır. İstenilen ölçülerde yapılan sabit kasa ve yana açılır kapak siyah boya ile boyanmaktadır.

Şömine kapağında son işlem olarak yanan şöminenin ürettiği sıcaklığa 750 dereceye ve termo şoka dayanıklı seramik cam takılmasıdır.

– Sabit kasa: 30 x 30 x 3 mm ölçülerinde köşebent.

– Yana açılır kapak : 3 mm saçtan lazer kesim, CNC apkantlarda kıvrım.

– 750 derece ve termo şoka dayanımlı seramik cam.

– Metale direk temas etmemesi için silikonlu kauçuk conta ile kapak içine
montaj.

– Sabit kasa şömine içine giren bölümünden dört adet özel trifon vida ile dışarıdan bağlantısı gözükmeden montaj.

Tuğlanın ısı alışverişi ile birlikte haznenin ısıyı içinde hapsetmesi yüksek ısı verimi ile sizlere büyük kazanç sağlamaktadır. Farklı tuğlalı şömine hazne kapakları modelleri onart
şömine malzemeleri içerisinde bulunmaktadır.
Şömine kapakları farklı malzemeler kullanılarak yapılandırılabilir. Ferforje ve döküm kullanılarak üretilen farklı şömine kapağı vardır. Şömine kapağı fiyatları onart şömine modellerine göre farklılık göstermektedir.
Her mekana uygun tuğlalı hazne şömine kapakları onart şömine bünyesinde
mevcuttur. Tuğlalı şömine haznesi diğer haznelere göre daha avantajlı ve güçlü ısı verimini sizlere sunacaktır.
Şömine nasıl yakılır ve ya nasıl tutuşturulur gibi bir sıkıntınız olmadan hazır kapak sistemi hızlı bir şekilde yanmasında size yardımcı olacaktır.

Uygulama Resimleri